Yükleniyor

Hüseyin Akay, Başkan

Babalar Günü’nde Hüseyin Akay ’Çiftçi Babası’ İlan Edildi. Kayseri Şeker tarafından organize edilen Şeker sofrası Yozgat İli Boğazlıyan İlçesi Yeni Pazar Kasabası Cumhuriyet Caddesine kurularak Yeni Pazar’da tarihi bir iftar yaşanmasına vesile oldu. Yenipazar ve şeker pancarı ekimi yapılan komşu köylerden; Paşaköy, Çöplü Çiftliği, Kaşkışla, Bayatören, Sarınınören, Aşağı Sarıkaya, Yukarı Sarıkaya, Gövdecili, Eğlence, Esenli, Arife, Özlüce, Battal, Osmanpaşa, Güzelli, Karabıyık, Ömerli Köyleri Pancar çiftçilerinin de katılımıyla yapılan Yenipazar Bölgesi Şeker sofrasında 750 kişi iftar yaptı.

KAYSERİ ŞEKER TÜRKİYE DEVLERİ ARASINDA, Başkan

Akay ayrıca, "7 Eylül 2010 tarihinde tüm mal varlığı üzerine ipotek konulan Kayseri Şeker’in 2011 yılında 35 milyon zararla devralınması sonrasında uygulanan mali disiplin ve yönetim başarısı neticesinde beş yılda faizleri ile birlikte 703 Milyon TL borcu ödenerek mal varlıkları üzerine konulan ipoteklerden kurtulmayı başarmıştır..

HÜSEYİN AKAY BİYOGRAFİSİ

Doğum Yeri : Kayseri / Türkiye

Doğum Tarihi : 6.11.1954

Hüseyin Akay, 6 Kasım 1954’te Kayseri Bünyan’da doğdu.

İlk ve orta öğretimini Bünyan'da tamamladı. Gazi Üniversitesi Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Yüksek Okulu Maliye ve İşletme Bölümü mezunudur.

AŞTİ ve Köy-Tur Ankara Tavukçuluk A.Ş’de Genel Müdürlük, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanlığı ve Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’nde Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2011 yılında Kayseri Şeker Fabrikası’na Kayyum Heyeti Başkanı olarak atandı. 2013 yılında yapılan Genel Kurul’da Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi ve halen görevine devam etmektedir.